Vécsei Rékának köszönhetően négy éremmel tértek haza a Miskolci Sportiskola úszói a május 29-június 1. között, Kaposváron megrendezett ifjúsági korcsoportos országos bajnokságról.

Vécsei Réka ennyi érmet még sosem nyert egy bajnokságon, eddig kettő volt a csúcs – értékelt Sajgó László, a Miskolci Sportiskola úszó szakosztályának vezetőedzője. – Ráadásul mellen kívül gyorson és vegyesen is dobogóra állhatott, ami sokoldalúságát jellemzi. Újra kezd összeállni a technikája főszámában, a mellúszásban, melyet az augusztusi, budapesti junior világbajnokságig még tovább szeretnénk javítani. Bízom a sikeres folytatásban, jó úton haladunk! A 13 éves, még csak gyermek korcsoportos Esztián Petra a 200 méteres mellúszásban B-döntőt úszott, 2:38,91  perces idejével összesítésben 9. lett. 100 és 200 m mellen vezeti a korosztályos magyar ranglistát, melyek közül a hosszabb távon elért csúcsát külön kiemelném. A júliusi, győri gyermek bajnokságon aranyérmeket várunk tőle. Kovács Balázs serdülőként bizonyított, 200 m mellen B-döntőt úszott. A későbbiekben is számítok rá, hiszen nagyon jó adottságú és kvalitású versenyzőnek tartom. A szintén serdülő Havasi Zénó egyéni csúcsokat úszott. Utóbbi két versenyző jövő héten, Kecskeméten a serdülő országos bajnokságon bizonyíthat ismét. Ezúton is köszönöm a kollégáim munkáját, a szülők és a Miskolci Sportiskola vezetésének a támogatását.