A Miskolci Sportiskola fiatal atlétái az elmúlt hétvégén a tatabányai korosztályos országos bajnokságon szerepeltek, ahol Pocsai Levente 1000 méteres akadályfutásban országos bajnoki címet érdemelt ki.

• Az év egyik legjobban várt versenyén vagyunk túl, az Újonc, Serdülő Atlétikai Magyar Bajnokságon, melyet szeptember 18-20. között Tatabányán rendeztek meg – kezdte összegzését Zámbori Zoltán, a Miskolci Sportiskola – Nomád Terepfutó Suli edzője. – Először az újoncok versengtek a bajnoki címekért. Tőlünk egy igen tehetséges fiatalember, Pocsai Levente állt rajthoz 2000 méteren. A meleg, napos idő ellenére kiváló idők születtek, nagyon erős volt a mezőny. Levi az 5. helyen ért célba, 6:34.30 perces időeredménnyel, ami igen szép egyéni csúcs. Ő másnap a fő számában, az 1000 m akadályfutásban indult, nagyon erős ellenfelekkel, köztük a ranglistavezetővel is, aki sokáig vezette a mezőnyt. Ám jött az utolsó 300 m, ahol Levente ellenállhatatlan volt, óriásit hajrázva nyerte meg a versenyt 3:05.59 perces hatalmas egyéni csúccsal.  A serdülőknél Farkas Orsolya és Lövei Vanda 1500 m síkfutásban indult az első Vanda a 10. helyen ért célba: 5:14.43-as időeredménnyel, Orsi a népes mezőnyben a 25. helyen végzett, 5:49.17-es egyéni csúccsal. Ezen a napon Zibrinyi Luca 1500 m akadályfutásban indult és nagyot küzdve lett 9. helyezett, 6:11.66-os időeredménnyel. A fiúk szintén 1500 m-es akadályfutásban indultak. Kovács Máté, élete második ilyen jellegű versenyén, fantasztikus egyéni csúccsal, az „Aranyjelvényes” minősítést érő 4:43.97) perccel, alig fél másodperccel lemaradva a dobogóról, 4. lett. Csoma Dávid nem sokkal mögötte érkezve az 5. helyen zárt, szintén hatalmas egyéni csúccsal: 4:56.22. Vasárnap a serdülők versengtek tovább. A 800 m-es távon Farkas Orsolya és Zibrinyi Luca a második legerősebb futamba került.  Összesítésben Luca a 20. helyezést szerezte meg: 2:36.20-os egyéni csúccsal, míg Orsi a 29. lett 2:42.64-es idővel. Csoma Dávid szintén 800 m-en indult és kiválóan futott, 2:13.42 perccel a 13. helyet harcolta Lövei Vanda 3000 m-en indult és nagyon okosan versenyezve, végig tökéletesen betartva a taktikai utasításokat a nálánál idősebb lányok között a 4. helyen végzett, 11:05.64 perccel.
Pocsai Levente a dobogó tetején, előtte edzője, Zámbori Zoltán.