Négy érmet – ebből kettőt Tóth Zengő Katalin – nyertek és jó néhány értékes helyezést szereztek a Miskolci Sportiskola versenyzői a június 28-29-én hazai pályán, a Kemény Dénes Városi Sportuszodában megrendezett VIII. Delfin Országos Úszó Bajnokságon.

A Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) megbízásából a Miskolci Sportiskola által életre hívott viadalon 54 egyesület, 224 versenyzője állt rajtkőre. A jelenlevőket Deák-Bárdos Mihály, a rendező intézmény szakmai vezetője köszöntötte, majd beindult az úszó „nagyüzem”, melyet megtekintett Petrov Iván, a MÚSZ utánpótlás szövetségi kapitánya is.

A miskolciak közül ezúttal Tóth Zengő Katalin bizonyult a legeredményesebbnek, aki bajnoki címet érdemelt ki 200 m mellen, 100 mellen ezüstérmes lett, valamint a két leány-, továbbá a mix váltóban is segítette társait. Barta Ferenc és a 4×50 méteres fiú vegyesváltó egyaránt bronzérmet harcolt ki.

A 9 éves leányok és fiúk, valamint a 10 éves fiúk első hat helyezettje volt érdekelt a díjátadáson, ahol az érmek mellett oklevelet is osztottak a legjobbaknak.

Ott volt a magyar bajnokságon Madaras Norbert kétszeres olimpiai-, és kétszeres világbajnok vízilabdázó is, akinek Zétény fiát jó néhányszor kihívták az eredményhirdetésekhez.

Eredmények

Leányok:

200 m mell, 9 évesek: 1. Tóth Zengő Katalin (Miskolci Sportiskola) 3:12,66

100 m mell, 9 évesek: 2. Tóth Zengő Katalin (Miskolci Sportiskola) 1:32,45

4×50 m leány vegyesváltó: 4. Miskolci Sportiskola (Kárpáti Luca Sára, Tóth Zengő Katalin, Újvári Dóra Brigitta) 2:54,22

4×50 m gyorsváltó: 5. Miskolci Sportiskola ( Újvári Dóra Brigitta, Kárpáti Luca Sára, Tihor Jázmin, Tóth Zengő Katalin)2:36,34

Fiúk:

50 m pillangó, 9 évesek: 4. Barta Ferenc (Miskolci Sportiskola) 37.73 mp

50 m mell, 10 évesek: 4. Tamás Kornél (Miskolci Sportiskola) 41,40

100 m pillangó, 9 évesek: 4. Barta Ferenc (Miskolci Sportiskola) 1:27,06

200 m vegyes, 9 évesek: 3. Barta Ferenc (Miskolci Sportiskola), 3:09,95

200 m mell, 10 évesek: 6. Tamás Kornél (Miskolci Sportiskola), 3:13,97

4×50 m gyorsváltó: 6. Miskolci Sportiskola (Limbek Lázár, Havasi Dominik Olivér, Tóth Milán, Korcsmáros Erik) 2:19,97

4×50 m fiú vegyesváltó: 3. Miskolci Sportiskola (Tóth Milán, Tamás Kornél, Korcsmáros Erik, Limbek Lázár) 2:30,07

4×50 m mix vegyesváltó: 5. Miskolci Sportiskola (Tóth Milán, Tóth Zengő Katalin, Korcsmáros Erik, Újvári Dóra Brigitta) 2:36,87.

(Fotó: Kamarás Péter)