Az idei nagymedencés (50 m-es) felnőtt úszó országos bajnokságnak december 8-12. között Kaposvár adott otthont. A Miskolci Sportiskolát képviselő Sztankovics Anna magabiztos versenyzéssel gyűjtötte be az 50 méteres mellúszás aranyérmét, 100 méter mellen pedig negyedik lett. A 18 esztendős Vécsei Réka legjobb eredményeit az egyaránt  9. helyet érő két B-döntős győzelem jelentette.

A Miskolci Sportiskola színeiben állt rajthoz az ob-n a sokszoros felnőtt bajnok Sztankovics Anna. Szollár Gergő tanítványa 100 m mellen a negyedik idővel jutott be a döntőbe, ahol megismételte ezt a helyezést. Anna 50 m mellen 31,41 másodperccel a legjobbnak bizonyult az időfutamok során, így a döntőben a 4-es pályán állhatott rajtkőre. A finálé is remekül sikerült  a kétszeres olimpikonnak, aki elsőként ért célba.

Illyés Miklós (balról), a Miskolci Sportiskola ügyvezetője irodájában gratulált a bajnoki aranyhoz Sztankovics Annának és edzőjének, Szollár Gergőnek.
(Fotó: Kamarás Péter)

A 2017-ben, 15 esztendősen – Hosszú Katinkát is legyőzve – 100 m mellen felnőtt ob-aranyat kiérdemlő nyolc számban állt rajthoz az ob-n. A Pásztor Róbert által felkészített fiatal tehetség 200 m vegyesen és 200 m mellen egyaránt megnyerte a B-döntőt, ami két 9. helyet jelentett számára. Réka 100 m mellen, 50 m háton és 50 m mellen is részese lehetett a B-döntőnek, ahol a 11., 13. és 10. pozíciót érdemelt ki.