A Miskolci Sportiskola színeit képviselő 17 esztendős Tóth Anna fantasztikus versenyzéssel bronzérmet nyert a kenyai Nairobi városában rendezendő U20-as atlétikai világbajnokság 100 méteres gátfutó számában.

Tigyi József tanítványa az augusztus 20-i, pénteki előfutamból 15.67 másodperces idővel ment tovább, majd még aznap 13.46 másodperces egyéni rekorddal, a harmadik helyen zárta az elődöntőjét. Tóth Anna ezzel az idővel a hatodik helyen jutott be az augusztus 21-i, szombati nyolcas fináléba, a junior vébék történetének első magyar női sprintereként.

A meglehetősen kaotikusan alakuló, bukásokkal tarkított döntőben a miskolci tehetség nem szeppent meg a lehetőségtől és 13.58 mp-et futva a harmadik helyen érkezett célba, megszerezve ezzel a magyar küldöttség második érmét, egy újabb bronzot a világbajnokságon. A győzelmet a jamaicai Ackera Nugent harcolta ki, míg az ezüstöt az észt Anna Maria Millend vihette haza.