A Miskolci Sportiskola „Vadmacskák” serdülő korcsoportos leány kosárlabda csapata február 20-21. között Budapesten lépett pályára, azzal a céllal, hogy az ország legjobb 16 csapata közé jusson, melyhez arra volt szükség, hogy Petre Márton edző és Lantosné Hegyesi Edit segédedző tanítványai a csoport első két helyének valamelyikén végezzenek.

A torna előtt kiderült, hogy a Vasas Akadémia “B” csapata koronavírus-fertőzés miatt nem tud részt venni, ezért a miskolciak mérkőzés nélkül könyvelhették el a velük szembeni győzelmet. Ennek betudhatóan a „Vadmacskák” már első tényleges csoportmérkőzésükön, a Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia “A” ellen eldönthették a továbbjutás sorsát. A lányok éltek ezzel a lehetőséggel, nagy akarattal küzdöttek, nyertek és elérték a kitűzött célt.

A Török Flóris Törekvése SE “A” csapata ellen ugyan vereséget szenvedtek a miskolciak, de ez nem befolyásolta a végeredményt.

A legjobb 16 között sokkal nehezebb dolga lesz a csapatnak, de a szakvezetés bízik  sikeres folytatásban.

Eredmények

Leány Serdülő Bajnokság Főtábla, II. Selejtező, 2020-2021, Alsóház, “B” csoport: